Choď na obsah Choď na menu

Blues porazili Wilds a vyrovnali sérii

Jordan Kyrou a David Perron skórovali každý dvakrát, Jordan Binnington předvedl 28 zákroků při svém prvním startu v této sezóně a St. Louis Blues porazili Minnesotu Wild 5:2 a dokonce i nejlepší ze sedmi série Západní konference 2:2.

Úvod do první třetiny byl pro domácí rychlý, když křídelník Blues Jordan Kyrou v Dres St. Louis Blues prolomil led gólem na 1:0. Kaprizov vyrovnal na 1:1 svým pátým gólem v sérii po podání Jareda Spurgeona, když do konce úvodní třetiny zbývalo 5:54.

To znamená, že Blues pokračovali v tlaku na Wild a v polovině druhé třetiny se konečně probili dvěma góly během 54 sekund.

Hokejové Dresy Česká Blues skórovalo dvakrát s odstupem 54 sekund ve druhé třetině na góly Perrona a Kyroua, aby otevřeli nerozhodný stav 1:1. Jordan Kyrou z Blues skóroval dvakrát a také David Perron, ale kapitán St. Louis Ryan O'Reilly byl architektem útoku se dvěma klíčovými asistencemi – včetně vítěze Kyrouova zápasu – než přidal pozdní pojistný gól.

"Je zřejmé, že chceš vyjít žhavý a silný," řekl Kyrou v Hokejové Dresy Česká. "Udělali jsme to dnes a měli bychom v tom pokračovat po celou sérii."

Boldy snížil manko na 3-2 gólem ze sítě 2:39 do poslední třetiny. V ubývajících minutách Perron v Hokejové Dresy Česká skóroval do prázdné branky a zvýšil na 4:2, poté O’Reilly dokončil skóre na 5:2 gólem při přesilovce.

Minnesota a St. Louis jsou dva z pouhých čtyř týmů, které se za posledních 10 sezón devětkrát probojovaly do play off. Pittsburgh (10krát) a Washington (9) uzavírají seznam