Choď na obsah Choď na menu

Carolina získává pátou výhru a v play off jde 3:2

Carolina Hurricanes přísahali, že budou v pořádku poté, co ve své sérii prvního kola play off ztratili dvouzápasový náskok a dynamiku. Šlo jen o to omezit chyby a zůstat mimo trestnou lavici.

Úspěch Caroliny Hurricanes na domácím ledě pokračoval i v úterý, když v pátém zápase zvítězili nad Boston Bruins 5:1. Dres Carolina Hurricanes nyní vede v sérii 3-2 a může vyřadit Boston ve čtvrtečním večerním zápase 6 v TD Garden.

Canes byli od začátku dobří, protože Jaccob Slavin a Tony DeAngelo v Hokejové Dresy Česká skórovali v drtivé první třetině a zajistili Carolinu vedení 2:0 ve třetím zápase v řadě v PNC.

McAvoy v Hokejové Dresy Česká byl v čase na ledě pro Bruins zdaleka lídrem, když zahrál týmový maximum 25:14. Žádný jiný obránce Bostonu neodehrál déle než 20 minut. Hall hrál v pátém zápase špatně. Na kontě měl jen dvě střely a penaltu, kterou Hurricanes zúročili gólem z přesilovky ve třetí třetině.

Dvacetiletý Jarvis v Hokejové Dresy Česká byl hnacím motorem útoku Caroliny a zaznamenal svůj první vícególový zápas po sezóně v kariéře. Nováček Seth Jarvis skóroval dvakrát a Antti Raanta skončil s 34 zákroky

Antti Raanta byl naprosto výjimečný v síti pro Hurricanes, zastavil 34 z 35 střel, kterým čelil, a zároveň odvrátil některé velmi nebezpečné pohledy v průběhu hry.

Antti Raanta předvedl některé z osmi zákroků, které předvedl v první třetině, když vyřadil Brada Marchanda a Patrice Bergerona, a pak se mu podařilo přejít od tyče k tyči a okrást Davida Pastrňáka o případný jednorázový gól na PP. .

Vlastní přesilovka Bruins nedokázala v ofenzivě poskytnout tolik potřebnou jiskru, nedokázali skórovat ve všech třech svých příležitostech.