Choď na obsah Choď na menu

Flames porazili Stars 3-2 v zápase 7

Útočník Calgary Flames Johnny Gaudreau skóroval vítězem přesilového zápasu a dostal Calgary přes Dallas Stars 3:2 v 7. zápase jejich série play off v prvním kole Stanley Cupu v neděli.

Jake Oettinger v Hokejové Dresy Česká předvádí za Dallas vynikající výkon. Zaregistroval 50 zákroků v základní hrací době, což je vůbec nejvíce zákroků během 7. hry bez prodloužení.

64 zákroků Oettingera s Hokejové Dresy Česká by ho mělo zařadit na 2. místo všech dob v zápasech 7 za Islanders Kelly Hrudey, který 18. dubna 1987 předvedl 73 zákroků proti Washingtonu Capitals.

Hokejové Dresy Česká Flames přestřílelo Dallas 17:8 v první třetině, ale Stars vedli 1:0 na Bennův gól 40 sekund hry. Tyler Seguin ze strany sítě nakrmil Benna ve středním slotu a kapitán Stars porazil Markstroma hokejkou.

Toto vedení 1:0 vydrželo až do začátku druhé třetiny, kdy se Toffoli probil a vyrovnal zápas na 1:1. Ve vteřině to vyrovnal Tyler Toffoli z Flames v Dres Calgary Flames, ale o 31 sekund později Joe Pavelski posunul puk Vladislavu Namestnikovovi, který znovu postavil Stars navrch.

Calgary odtamtud udržovalo tlak na Stars a koncem třetí třetiny je pokoušelo 102:41. Oettinger neustále zavíral dveře, až nakonec Gaudreau našel cestu, aby vyhrál pro Calgary v extra framu.

Flames chtějí vyhrát svou první sérii play off o Stanley Cup od té doby, co v roce 2015 porazili Vancouver Canucks v šesti zápasech v prvním kole. Flames se v první posezónní bitvě o Albertu od roku 1991 střetnou v semifinále Západní konference s Edmontonem Oilers.