Choď na obsah Choď na menu

Wild knokautovali Blues

Louis Blues porazili ve čtvrtek v 6. zápase prvního kola play off Stanley Cupu 2022 Minnesotu Wild 5:1 v Enterprise Center

Toto je třetí po sobě jdoucí rok, kdy Hokejové Dresy Česká Wild nepostoupilo přes svůj první zápas; tým nebyl ve druhém kole od roku 2015 a byl odražen dříve, šestkrát, kdy se dostal po sezóně za posledních sedm let.

Během prvních 15 minut hry měli Wild Hokejové Dresy Česká dvě špičkové příležitosti k otevření skóre v podobě několika přesilových her a jen obecně dotlačení St. Louis hluboko do vlastní zóny.

Netrvalo dlouho a Blues odsunuli tuto hru z dosahu a dali najevo konečný výsledek. Pouhé čtyři minuty po zdvojnásobení svého vedení se jim podařilo tři góly poté, co Tyler Bozak v Hokejové Dresy Česká vstřelil před Talbotem drsný gól. .

Binnington v Dres Boston Bruins pomohl Blues překonat nejistý začátek v prvním zápase tím, že vymazal několik kvalitních šancí Wild z obrátek. Pomohl mu i jeho post při střele Marcuse Foligna. Skóroval také Nick Leddy, Colton Parayko přidal prázdnou branku a David Perron zaznamenal dvě asistence, když St. Louis vyhrálo svou první sérii od porážky Bostonu Bruins ve finále Stanley Cupu v roce 2019.

Gólman St. Louis Jordan Binnington byl téměř dokonalý, předvedl 25 zákroků, aby zastavil 83 z 88 střel, a přitom zastavil Blues ke třem vítězstvím v řadě.

Ve třetí třetině se za Wild trefil Matt Dumba, který se v utkání trefil o tři tyče, včetně dvou ve třetí.

Blues pojedou do Colorada, aby se střetli s Avalanche ve hře 1 druhého kola. Datum a čas zatím nebyly oznámeny.